Úvod Lyžařská střediska Brandnertal

Brandnertal

Lyžařské středisko Brandnertal najdeme v nadmořské výšce 1 000 - 1 920 m v kraji Vorarlberg. Nachází se tu malebné vesničky Brand a Bürserberg. Jsou tu převážně mírné až středně těžké sjezdovky.

Oblíbenou sjezdovku najdete u lanovek Gulmabahn a Glattjochbahn. Vede přes údolí Lorenzital.

Pokud dáváte přednost běžkám, tak se připravte na kvalitní běžkařské stopy, které vám nabídnou mnohá panoramata. Jmenujme si např. stopu Ronaloipe, která vede v nadmořské výšce od 1 200 do 1300 metrů a vyžaduje především vytrvalost.

Místo je vhodné spíše pro klidnou rodinnou dovolenou. Jde totiž o menší lyžařské středisko. Nevýhodu je, že Brandnertal je poměrně vzdálený od České republiky.

 


Diskuse (4 komentáře)

Oldřich, (21. 11. 2012 12:18) Reagovat
Tam jsme před několika letech byli s přáteli. Líbilo se nám to. Servis super a lyžařské podmínky také, i když ty jsou v Rakousku snad všude.:)
Anča, (23. 12. 2012 11:53) Reagovat
Podle popisu ve mě tohle lyžařské středisko budí dojem klidu. Můžete mi to kdyžtak potvrdit někdo, kdo jste tam už byl? Hledám právě něco, kde by byl klid. Nemám ráda velká lyžařská centra, která jsou přeplněná lidmi. Nebo pokud máte někdo tip na klidnější lyžařské středisko v Rakousku, budu ráda. Díky.
Božena, (28. 12. 2012 18:46) Reagovat
Tak přeplněná lyžařská centra jsou typická spíše pro Českou republiku. V Rakousku si zalyžujete bez problémů a čekání na vleky i ve velkých areálech, kam směřuje každoročně tisíce lyžařů.
Jirka, (08. 10. 2013 06:58) Reagovat
Také bych neřekl, že je to všude - že v zahraničí nejsou fronty. Chce to dobře vybírat, ale je fakt, že vždy je to lepší než v České republice. Není se ale čemu divit, nemáme tolik kilometrů sjezdovek, aby se to rozprostřelo a nevznikaly fronty.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lyžování v Rakousku.cz
Kontakty