Úvod Lyžařská střediska Hintertux - ledovec

Hintertux - ledovec

Ledovec Hintertux se nachází v Zillertalských Alpách v nadmořské výšce 1 500 - 3 250 m n. m. Ledovec je turisty velmi oblíbený a vyhledávaný. Leží na konci lyžařského údolí Zillertal. Je zde celoroční provoz.

V zimním období vám lyžařský areál Hintertux nabízí 86 km sjezdovek. Jde spíše o náročnější tratě. V létě můžete k lyžování využít 18 km sjezdovek.

Chcete-li si maximálně užít lyžování, zvolte 12-tikilometrový sjezd z nejvyšší stanice lanovky na Gefrorene Wand. Je zde převýšení 1 750 metrů.

Pokud dáváte přednost snowboardu, čeká tu na vás snowpark s možností halfpipe. Jezdí se tu i závod Světového poháru.

A co takhle sáňkování?Hintertux vám nabízí sáňkařskou dráhu dlouhou 3 km. V noci je tu umělé osvětlení. V samotném středisku nejsou běžkařské stopy, ale v okolí jich najdete dost.

Kromě toho tu můžete bruslit, vyzkoušet pargliding, curling, snowball, vyjít si na výlet atd. Možností vyžití je tu dostatek.


Diskuse (3 komentáře)

MONI, (23. 05. 2012 03:19) Reagovat
Ledovec je na lyžování náročný, ale příští rok jdu do toho. Jsme s přítelem zdatní lyžaři, tak snad se nám bude v této lyžařské lokalitě líbit.
luca, (02. 08. 2013 07:34) Reagovat
Celoroční provoz znamená, že se tu skutečně lyžuje i v létě? To bych brala si na chvíli teď v těch vedrech zavzpomínat na zimu....
Bery, (05. 12. 2013 06:50) Reagovat
Lyžovačka na ledovci mě láká. Ještě nikdy jsme to nezkoušel. Je to asi náročnější, ale musí to být odvaz. Uvažujeme právě o Hintertuxu, tak snadno zase nebude náročný moc. Myslím, že jsem zdatný lyžař, ale zase úplnej profík taky nejsem.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Lyžování v Rakousku.cz
Kontakty