Úvod O lyžování v Rakousku

O lyžování v Rakousku

Rakousko je oblíbeným cílem lyžařů z mnoha evropských zemí a těší se oblibě i u Čechů. Najdete tu mnoho kvalitních lyžařských svahů, nečekáte tu dlouhé fronty a i další služby týkající se turismu tu jsou na vysoké úrovni. 

Rakousko vám nabízí kolem 6 5000 km sjezdovek a můžete tu lyžovat i v létě, a to především na zdejších ledovcích, kterými jsou Pitzal, Sutbaital, Hintertux, Kaunertal a Sölden.

Nejbližší lyžařská střediska jsou z Čech vzdálená cca 250 km, takže jsou pro nás snadno dostupná.

Můžete si tu užívat klasického lyžování, své si tu najdou i freeridaři a snowboardisté. Pokud se chcete teprve naučit lyžovat, můžete využít četných lyžařských škol, které tu mají vysoký standard. Běžkaři najdou mnohé trasy v údolích.


Diskuse (17 komentářů)

Eva, (09. 10. 2012 10:10) Reagovat
Rádi bysme letos vyrazili na týden někam na hory do Rakouska. Chceme nějaké poklidné lyžařské středisko, nic kde je nával. Nemáte někdo nějaký tip? Něco co je výhodné i cenově? Díky.
Tereza, (19. 11. 2012 16:27) Reagovat
Tak jsme si právě vybrali zájezd na zimní dovolenou na lyže. Lyžovat jsem začala až jako dospělá a letos to bude poprvé mimo české sjezdovky. Jedeme do Flachau. Už se nemůžu dočkat. Mám sice trochu strach, ale snad to všechno proběhne dobře.
Nina, (28. 01. 2013 14:51) Reagovat
Když budete opatrná, obávat se nemusíte. Důležité je nepřeceňovat síly a někde v Alpách se naučíte rychleji lyžovat než v České republice - vlastní zkušenost. Jestli ještě nemáte po dovolené, tak si to hezky užijte.:)
Radek, (30. 01. 2013 07:58) Reagovat
My se letos chystáme do Rakouska na běžky. Ještě jsem nikdy nebyl na běžkách v zahraničí, tak jsem na to zvědavej. Ani nevím, kam přesně pojedeme. Teprve koukáme, kde by byly nejlepší trasy a samozřejmě také nejhezčí výhledy.
Kamila, (11. 03. 2014 13:03) Reagovat
Letos jsme chtěli zimní dovolenou v Rakousku vynechat a uspořit nějaké penízky, ale vzhledem k tomu, že jsme byli letos jen jednou v Čechách na lyžích a na zimní sporty nedáme dopustit, tak asi na prodloužený víkend někam do Rakouska vyrazíme. I když ještě přesně nevíme kam.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2022 © Lyžování v Rakousku.cz
Kontakty